Narzędzia trenera Escape Box

Narzędzia trenera Escape Box

Choć dziwnym może wydawać się wykorzystanie koncepcji gry Escape Room w szkoleniu,
to warto poświęcić chwilę i zapoznać się z korzyściami, które z tego płyną. Nawet z pozoru
zwykła, rozrywkowa gra, może powiedzieć nam jaką osobą jesteśmy. A jeżeli zaproponujemy ją jako zakończenie szkolenia to dodatkowo możemy sprawdzić dawkę przyswojonej wiedzy. Dodatkowo zaproponujemy uczestnikom wyjątkowe narzędzie trenera Escape Box.

Jeśli korzystałeś już z zabawy jaką jest Escape Room, to zapewne zauważyłeś, że każdy z członków grupy pełni jakąś rolę. Na szkoleniu z wykorzystaniem Escape Box można świetnie zaobserwować role grupowe, jakie przybierają poszczególni uczestnicy szkolenia. Każda osoba w grupie jest ważna i przydatna. każda inaczej się komunikuje i podchodzi do realizacji zadań. Dzięki temu, że każdy z nas jest inny, rozwiązywanie problemów jest dużo sprawniejsze. 

Szkolenia z wykorzystaniem Escape Box ubogacają spotkanie i angażują uczestników do czynnego udziału. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie może to przynieść korzyści. Wykorzystując narzędzie jest dla mnie ważne, aby zespół składał się z różnych typów osobowości, ponieważ każda z nich ma swój punkt widzenia i każdy pracuje w inny sposób.

Co pokazuje narzędzie trenera Escape Box podczas szkoleń:

  • różnice w komunikacji
  • sposoby na zarządzanie sobą w czasie
  • organizację pracy
  • motywacje do działania
  • role grupowe
  • różnice w stylach zachowań
  • radzenie sobie ze stresem
  • sposoby rozwiązywania konfliktów

Narzędzia trenera Escape Box - jak stworzyć

Przede wszystkim, zastanów się czego poszczególne zagadki mają dotyczyć. Pamiętaj, że każde pytanie musi być przełożone na cyfry dzięki którym uczestnicy otworzą szyfrowe zamki czy kłódki. Nie zapomnij, żeby odpowiednio wymieszać pytania, teoria, ciekawostka, praktyka. Escape Box czysto teoretyczny zanudzi użytkowników. Przygotuj również kilka fałszywych kroków, żeby nie było za łatwo. Zagadek powinno być maksymalnie 10, a czas gry ograniczony do jednej godziny. Zadbaj również o stronę wizualną. Kup duże pudło i kilka mniejszych, część musi być zamykana na szyfr. Do tego łańcuchy, kłódki i oczywiście nagroda! 

Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać napisz do mnie. Razem z Bartkiem z Skład Przygodowy przygotujemy dla ciebie gotowe narzędzie.   trenera Escape Box, prawie z każdego tematu, i w krótkim czasie.

 

Zapraszam na moje szkolenia

szkolenie zarządzanie zespołem

Obsługa zarządzanie zespołem

Zapraszam do KONTAKTU

Psychologia obsługi klienta

Zapraszam do KONTAKTU